Раннє втручання

«Темпи та якість розвитку в перші роки життя впливають на розвиток усього нашого життя. Немає жодного іншого етапу в житті, протягом якого такі швидкі зміни відбуваються. З розвитком нервової системи спочатку розкриваються загальні, а потім сімейні спадкові здібності. Розвиваються основні функції та характеристики людини: ходьба, маніпуляції, мова, розпізнавання образів тіла, стихійні звички, потім самосвідомість. Їх темпи розвитку, зрілість, організованість та якість принципово визначають темпи та характер розвитку особистості »

Каталін Рошта

Розвиток нервової системи починається через кілька тижнів після зачаття, а потім триває з дивовижними темпами та інтенсивністю до народження. Наші мільярди нейронів розвиваються у внутрішньоутробному віці, ростуть, дозрівають, мігрують до остаточного місця розташування та постійно взаємодіють із зовнішнім світом після народження дитини. Під час роботи зміцнюються часто використані зв’язки і втрачається зв’язок між нейронами, які не спілкуються між собою.

Той факт, що в цьому віці, який характеризується постійним розвитком, отримані травми мають ефект протягом усього життя, не вимагає особливих пояснень. Для того, щоб дитина усвідомила себе і навколишнього середовища та могла вплинути на неї, щоб стала самоздатнім дорослим з гнучкою особистістю потребує більше уваги та підтримки, ніж його однолітки.

Інтервенція в ранньому віці (тобто втручання) - це більш широке поняття, що охоплює не лише догляд, але й обстеження тих, хто має на нього право, розпізнавання проблеми та діагностичну роботу. Крім того, робиться акцент на залученні, мобілізації та допомозі батькам та сім’ям у розвитку.

Раннє втручання необхідна, коли результати діяльності дитини, в одній або декількох сферах розвитку, відстають від її вікового рівня – це можуть бути діти, які затримуються у розвитку, або мають ризик на порушень розвитку; у випадку раннього втручання важливий роль грає залучення сімей дитини до розвитку.

Діти від 0 до 6 років можуть брати участь у ранньому втручанні.

Доступні терапії у рамках проекту «Health4all!»: